Tuesday, August 18, 2015

Telesarjas eksperdiks

Olin meeldivalt üllatunud, kui aasta alguses paluti mult abi koostada uuele tutvumisportaalile paaride sobitamiseks küsimustik. Sain natuke kasutada oma raamatu suhteauditi küsimusi ja lõin ka uusi. Põhimõte oli selles, et põhiväärtused peaksid ühtima, peaks olema paar ühist huvi-hobi ja iseloomult võiksid inimesed teineteist täiendada. Kui selle tööga ühele poole sain, tuli kõne Filmimehe peatoimetajalt Raimo Kummerilt ning tema soovis, et osaleksin eksperdina tõsielusarjas "Abielus esimesest silmapilgust" See tundus hirmutav (ikkagi tele) ja samas põnev. Nimelt olen tihti suhte lõpu tunnistajaks ning sageli selgub, et juba suhte algus oli selline, mis pikka koosolemist ette ei ennustanud. Eriti puudutas see neid paare, kes said kokku tänu suurele kirele ja vastastikkusele keemiale. Nüüd pakuti mulle võimalust aidata paare kokku saada vähem juhuslikult ja teadlikumalt. Olin nõus seda enam, et alguses pidin osalema minimaalselt: paneelis, kus kõik eksperdid peavad saavutama kokkuleppe, millised on paarid, kes saates osalevad ning paarinõustamise episoodis (nr 8).
Kui protsess käivitus, siis tegelik elu oli palju kirjum ja seda ma hetkel ei kajasta. Tulemus on esimest korda eetris 3.09 TV 3-s. Saate tutvustus on siin ja siin.

09.09 kutsus Annely Adermann mind StarFM-i hommikuprogrammi ja kohe otsa oli ka intervjuu TV3 Seitsmesed uudised saatele. Raadios läks Allan Roosilehe eestvõttel jutt alkoholiprobleemile, aga Merlyn Uusküla tõmbas fookuse tagasi. Ta ütles, et on suur psühholoogiahuviline ja oli igati varmas ka Allani küsimustele vastuseid pakkuma. Kokkuvõttes oli tore, huvitav ja see pool tundi läks nii kiiresti, et praktiliselt Jürgen hakkas uudiseid lugema ja sellest saime aru, et nüüd on vestlus läbi.
Saatejupid on siin ja siin.
Uudiste jaoks otsisime kaua sobivat kohta selles mitteglamuurses kontorihoones. Leidsime diivani ja pildi - sobis. Küsimused laenati Merlynilt ja viimane käis minu enda suhte kohta;) Kokkuvõttes oli huvitav kogemus ja pärast selgus, et päris mitmed juhtusid nii raaidot kuulama kui telekat vaatama. Uudistelõik on siin.
PS Ka siis, kui selgus, et tekkimas on uus paar, paluti mult uudistele kommentaari. Kuuldavasti on pealkirjade kirjutamine täiesti eraldi oskus ja äri ning ma täitsa mõistan seda. Nimelt võeti mu jutt kokku järgmiselt: "Abielusaate psühholoog purustab illusioonid: on täiesti normaalne, et tekivad armumishetked ka teistega". Lõik ise on siin. 

No comments:

Post a Comment