Showing posts with label armastuse hoidmine. Show all posts
Showing posts with label armastuse hoidmine. Show all posts

Friday, May 7, 2021

Podcastid suhetest

Oma petmise raamatu turundamisega seoses on mind kutsutud mitmete podcastide külaliseks. Enne oli see mu jaoks tume maa, nüüd tean, et osa on videoga ja osa ainult audioga. Seda tean ka, et kõik podcastide loojad on hingega asja kallal. Mõlemas on üldjoontes juttu suhetest. Jagan teiega Tööotsija podcasti siin ja Ausad Mehed podcasti siin.  

Minu viimase raamatu kirjastaja Jesper Parve käis Brigitte Susanne Hunt saates "30 min taevast" külas ning kinkis talle minu raamatu, mille BSH kahe päevaga läbi luges ja vaimustus, et Eesti asi ja tekitab hulga seoseid. Järgmiseks kutsus ta mind ka oma külaliseks ja rääkisimegi petmisest suhetes. Lugu on siin ja podcasti link asub samas. 

Tuesday, November 13, 2018

Tõsised suhteküsimused ja vastused

Tutvusin Eesti Meedia meelelahtusportaalide juhi Kertu Jukkum-iga 2018.a. kevadel Buduaari turul, kus mina tutvustasin oma uut raamatut. Sattusime jutustama ning mul on hea meel, et sain võimaluse raamatut ka ELU24 ja Postimehe veebis tutvustada. Intervjuu põhisisu on tõsised suhteküsimused nagu miks petetakse, miks lahutatakse, kas kärgperes on võimalik õnnelikult elada jms. Huvitav, et kärgpere teema järjest rohkem minu lauale jõuab, aga ju siis see on väga aktuaalne.
Intervjuud saate kuulata siit.

Sunday, April 8, 2018

Kuidas hoida armastust?

Maikuus 2017.a. kirjutasin valmis uue raamatu "Kuidas hoida armastust?", mis saavutas kirjanduskonkursil "BestSeller 2017" oma kategoorias esikoha. Teemaks on, kuidas hoida tundeid pikaaajalises suhtes ja kuidas lahendada erinevaid suhtevajadustega seotud probleeme nii, et need asjad, mis tundeid jahutavad, saaksid elimineeritud. See kõik on kirja pandud teraapiaprotsessi struktuuri järgides st et raamatus saavad sõna paarid ja saame lugeda ka nende päevikukatkeid. Lõpuosas kirjeldavad oma armastuse kujunemist ja suhtevajadusi kaua koos olnud tuntud ja vähem tuntud paarid.

Esitlus oli 6.04.18 Viru Keskuse Rahva Raamatus ning Alkeemia avaldas oma lehel väikse katkendi raamatust. Link sellele on siin.

Senine tagasiside: 

"Soetasin Sinu raamatu „Kuidas hoida armastust?“. Selle lugemiseni jõudsin ma nüüdses eriolukorras nelja seina vahele tooduna ning ma tänan Sind selle mõnusa lugemise eest. Joonisin raamatus alla väärt mõtteid ning sain mõtlemisainet."

"Väga mõnus ja huvitav lugemine. Mees ka hommikul luges ja süvenes nii, et jättis perekohustused unarusse :)"

"Väga põnev - siiani ei ole vist keegi Eestis sellest vaatenurgast kirjutanudki, et mis teraapias tegelikult toimub."

"Olen raamatu esimese kolmandiku läbinud ja leian, et see on vaimustav!"

"Ma arvan, et see saab olema üks ilus kink tärkavas kevades, kõigile. Mulle väga meeldis see stiil läbi eluliste näidete, ja hea ning sorav oli lugeda."

"Hea kerge on lugeda ja ma arvan, et peaksime seda tegema koos (partneriga). Meeldib, et raamatus on eesti inimeste lood."

"Tõesti väga hea raamat. Soovitan soojalt. Ma olen Kärdist vaimustuses!"

"Olen väga rõõmus et see raamat minuni jõudis!"

"Sinu raamat oli väga hea. Häst kirjutatud ja aitab mõtestada südamel olevaid teemasid lahti."

"Alles seda raamatut lugedes sain aru, et see teema, mille pärast olen piinlikkust tundnud, nutnud, ahastanud ja ennast alla surunud on tegelikult üks oluline suhtevajadus. Järsku tekkis lootus, et meie probleemi on võimalik lahendada."

"Tegin märkmeid, mida kavatsen oma nüüdseks kaks aastat kestnud suhtes kindlasti kasutada. Peegeldamine on kindlasti üks neist. Lisaks meeldis mõte, et mõlemal võib olla oma nägemus asjast ning pole mõtet vaielda ja tülli minna selle üle, kuidas päriselt oli või on. Aitäh!"

"Ma ei loe üldiselt selliseid raamatuid, aga seda lugedes püüdsin olla avatud ja mulle meeldis! Raamatut on mõnus lugeda ja see on hästi kirjutatud. Selge on see, et juhtumeid on lühendatud, muidu ei jaksaks keegi neid lugeda, aga põhipunktid tulid ilusti välja. Mõne probleemiga ma ei haakunud, samas teised tulid tuttavad ette. Eriti tore oli lugeda teemast, mis minu suhtes on nö ära olnud ja mõista ehk natuke paremini tagantjärele, mida teine võis siis mõelda ja tunda."

"Nutsin vist iga peatüki juures: kõigis juhtumites peale ühe tundsin ära kas enda või abikaasa. Tänu sellele raamatule julgen nüüd teraapiasse minna."

Üks meesklient jagas: "Lugesin ja olen alles poole peal, aga juba tundsin nii paljudes kohtades meid ära. Saan selle kaudu oma naisest paremini aru: tal on vaja rohkem rääkida kui minul."

Üks paar andis tagasisidet: "Loeme mehega teie raamatut ja meile nii meeldib! Teadke, et olete ühe paari jälle õnnelikuks teinud!"

Üllatavalt kuulsin, et Palamuse kooli perekonnaõpetuse õpetaja kavatseb mu raamatut alanud kooliaastal gümnasistidega kasutada ning veel rohkem olin üllatunud kui sain järgmise kirja:

"Ma rääkisin sinu raamatust mai lõpus perekonnaõpetuse tunnis ja õpilased tegid testi :)See jääb ka edaspidi mul perekonnaõpetuse programmi :)"

Otepää Rehabilitatsioonikeskuse psühholoogid palusid oma ülemusel endale raamatud osta, et neid oma töös kasutada. Hea kolleeg pereterapeut rääkis järgmist:

"Raamatus on tasakaalus teooria ja juhtumid, ei minda liiga sügavale ega jääda liiga pinnapealseks. Lugesin huviga juhtumeid ja loen veel kui tunnen, et hakkan oma töös kinni jääma - need teraapinäited annavad uusi mõtteid. Nauditav oli nõustamiskohtumiste ja vahepealse aja sidumine ühiseks tervikuks päevikukatketega ning meeldis, et see polnud kõik roosamanna, vaid kõhkluste ja kahtlustega päris elu." 

Veel pereterapeutide tagasisidet: "Kasutan raamatut päris palju. Annan klientidele lugeda ja lasen neil seal kirjeldatud harjutusi teha või teeme neid koos.", "Ostsin endale ja nüüd oma tütrele ka - et ta ise loeks, analüüsiks ja teeks oma järeldused."

Pereteraapiaõpilaste siselistis postitas üks õpilane raamatu kaanefoto ning lisas juurde: "Lugemist väärt:)"

"Praegune aeg on hea ka enesetäiendamiseks. Loen kirjandust, mis on aja puudusel jäänud ootele. Üks neist raamatutest on "Kuidas hoida armastust?" Väge hea lugemine perenõustajale, inspireeriv ja ladus kulgemine perede toetamisel. Sellest raamatust saavad abi paljud pered ja maailm muutub meie ümber paremaks."

Olen tänulik sellise vastuvõtu eest!

Head lugemist!
Pilt: Kalev Lilleorg