Mõtted on juba mõnda aega liikunud suhteauditi teenuse loomise juures ja hea meelega kirjeldan natuke, mis see minu nägemuses on.
Olen palju kuulnud paaridest, kes lähevad lahku ja kelle osas kõik tuttavad ja ka lähedased vangutavad imestusega pead, et kuidas see ometi võimalik on, te olite ju nii kena paar. Ka kaasad ise või siis üks neist võib olla segaduses, et tegelikult ju suuri tülisid ei olnud, midagi väga halvasti polnud, et miks suhe siis lõppes.
Tihti tullakse perenõustaja juurde selleks, et too aitaks ühel poolel teist veenda, et lahkuminek on parim või ainuvõimalik nende probleemide lahendamise viis. Liiga harva on siis veel ruumi ühiseks taasalustamiseks, sest nõustaja ei saa võtta oma töö eesmärgiks lahutust vältida, ta peab lähtuma paari soovist ja vajadusel aitama ka kenasti lahku minna.
Minul on siiski kahju purunevatest peredest ja veel rohkem kurvastab, kui mõtlen, et äkki oleks saanud seda vältida, kui ... Ja siit olengi esitanud endale küsimuse, kas on võimalik koostada küsimustik, mille vastades saab määratleda, kui jätkusuutlik suhe pikemas perspektiivis on. Ma arvan, et minu ümber on palju paare, kes tahaks teada kus nende suhe asub, aga minu meelest hetkel ei ole kedagi ega midagi aitamaks vastuse saamisel.
Ma sooviks, et paarid tuleks nõustaja juurde enne kui väga jamaks läheb, et saaks teha ennetustööd. Palju sellest oleks paari harimine nt kasvõi laste kasvatamise teemadel, kuidas tasakaalustada enda kui vanema ja enda kui kaasa rolli. Kuulsin äsja, et interneti teel pakutakse ka nõustamist, aga minu meelest interneti kaudu saab inimesi koolitada mitte muud. Nõustamiseks peab siiski kohtuma ja paarinõustamiseks peab kohtuma paariga, aga võib-olla ka lastega, sest perekonnas kõik mõjutavad kõiki.
Igatahes ma kavatsen hakata selle teemaga nüüd lähemalt tegelema ja küsimusi välja mõtlema. Kuidas teile mõte meeldib? Ootan kommentaare. Samuti ootan teiepoolseid küsimusi, mis teie arvates suhte kindlust aga ka kvaliteeti määratleks.
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
põnev!
ReplyDeleteaitäh tagasiside eest!
ReplyDeleteminu arust väga põnev mõte. huvitav, kas seda kuskil välismaal juba on tehtud mingis vormis? tasuks uurida.
ReplyDeletema arvan, et huvilisi oleks küll, kõik ju juurdlevad oma suhete üle ning selle jätkusuutlikkuse üle. võib-olla naised on veidi aktiivsemad selles vallas, aga ehk siis veavad ka mehed kaasa. või siis on nt selline variant, et mees peab kodus ainult tegema mingid testid ja siis naine saab lahata nende suhet (no see ei ole muidugi hea variant, aga selline kompromiss).
ma arvan, et selles auditis võiks olla sees nt temperamenditüübi ja isiksuse test. ja siis saaks selle põhjal inimestega arutada, kuidas kahe inimese tüübid klapivad ja milles võib probleeme olla ja kuidas neid lahendada.
muide, meil on avituses tükimat aega plaanis ka selline asi nagu suhtekool... rühmatöö vormis. ma ei tea, vb annelil on sellest juba mingi konkreetsem visioon, aga hetkel on see vist alles mõttetasandil.
et kui millalgi jõuame näha, siis räägime :)
no näed, juba tekib sünergia, väga lahe! Ma pole välismaalt uurinud, aga tasub jah vaadata, mida teised teinud on. Temperamendi osa peab kindlasti sees olema, sest just mõtlesin, et see et paar omavahel nö aasib, ei tähenda tingimata kuristiku serval asumist suhte mõttes, vaid selline one lihtsalt nende omavahelise kommunikatsiooni stiil. Kui see veel mõlemale sobib ka, siis oleks vale hakata selles probleemi otsima ja tõenäoliselt valesid järeldusi tegema.
ReplyDeleteSaab võtta sisse ka suhte arengufaasi ja üldise isiksuse arengufaasi.
väga kift :) kui ma endale mehe leian, siis tulen ka kindlasti auditile :D :P
ReplyDeleteVäga huvitavad teemad. ja kasulikud ka. Jään ootama uut postitust.
ReplyDeleteaitäh!!! Stressangi siin praegu, et pole aega olnud kirjutada. Minu lubadus ühele lugejale ehk kaugsuhte teema on pooleli:(
ReplyDelete